HABER DETAYI

5 Ocak 2023 16:36

Sosyal Medyanın Olumlu Ve Olumsuz Yönleri Nelerdir

Sosyal Medyanın Olumlu Ve Olumsuz Yönleri Nelerdir

Düşüncelerinizi, anılarınızı ve bilgilerinizi sosyal medyada paylaşın. Bu da sosyal medyanın ne kadar faydalı olduğunu gösteriyor. Bilgilendirici olması sosyal medyanın olumlu yönlerinden biridir.

Sosyal medya bizi uzakta olan sevdiklerimize yaklaştırıyor. Bu, sevdiklerinizle sosyal medya platformları aracılığıyla bağlantı kurabileceğiniz anlamına gelir. Sosyal medyanın en güzel yanlarından biri, çok uzakta olan veya hiç tanışmadığımız sevdiklerimizle bağlantı kurmamızı sağlamasıdır.

Sosyal medya yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar. Bu arkadaşlıklar zamanla arkadaşlığa dönüşebilir. Sosyal medyanın olumlu yönlerinden biri de insanlar arasındaki iletişimi güçlendirmesidir.

Sosyal medya anında iletişim sağladığından, iletişimi ve acil durum önlemlerini yaygınlaştırın. Örneğin kan ihtiyacı olan bir kişi ya da kurum anında bölünecek ve sonuçlar hemen çıkacaktır. Ölümlerin, kazaların, doğal afetlerin ve benzeri durumların hızla yayılmasını sağlar. Sosyal medyanın olumlu yönlerinden biri de belirli bir bölge veya toplumu etkileyen olay ve durumları hızla yayabilme ve istenilen kitleye ulaşabilme yeteneğidir.

Sosyal medyanın harika yanlarından biri ülkeniz gibi yaşadığınız dünya veya bölge bazında ülkeniz ve dünya ile ilgili önemli durumları ve haberleri anında iletebilmenizdir.

Sosyal medyanın en önemli özelliklerinden biri moral oluşturmasıdır. Dünyayı ve sevdiklerini desteklemek, hastalık, virüs ve ölüm gibi zor zamanlar geçirenleri etkileyen durumlarla karşı karşıya kalan bireyleri, kuruluşları veya toplumları güçlendirir. Örneğin, kanser hastalarının sosyal medya aracılığıyla aldıkları destek süreci, onların daha mutlu ilerlemelerine yardımcı olur.

Sosyal Medyanın Olumsuz Yönleri

Sosyal medya bilgi paylaşım ağlarının artıları ve eksileri vardır. Belirli bir kitleyi yanıltmak, yanıltmak veya kışkırtmak için yanlış bilgi icat etmek veya kasıtlı olarak yaymak, sosyal medyanın en büyük dezavantajlarından biridir.

Sosyal medyanın en büyük dezavantajlarından biri, sahte hesaplar (insanları korkutmak, cesaretini kırmak veya onlara zarar vermek için tasarlanmış sahte hesaplar) tarafından gerçekleştirilen saldırılar, tehditler ve siber zorbalık olaylarıdır.

Sosyal medyanın olumsuz yönlerinden biri de sosyal medyadaki birçok dolandırıcılık olayı gibi bilgilerinizin girileceği sayfanın manşetin altında olmasıdır. H. Gerçek kurum veya kuruluşlar adına açılmış sahte hesapları satarak veya hediye kazanarak insanları dolandırmak.

Sosyal medya iletişimi geliştirmiştir ancak sosyal medyanın olumsuz yönlerinden biri de bağımlılık oluştuğunda kişilerin duygusal rahatsızlık duyma ve gerçek hayattan kopma gibi olumsuz durumlar yaşamasıdır.

Sosyal Medya Nedir ? Etkileri Neler ?

Sosyal medya, insanlarla iletişim kurabileceğiniz, düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz, anılarınızı paylaşabileceğiniz sanal bir platformdur. Sosyal medya platformlarının hem olumlu hem de olumsuz yanları vardır. Şüphesiz ki sosyal medya günümüzde insanların hayatlarının bir parçasıdır. Sosyal medyanın artılarını ve eksilerini yazımızdan öğrenmiş olmalısınız. Bu noktalara dikkat etmek sizin elinizde ve biz de bunu yapmanızı öneririz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.