HABER DETAYI

5 Ocak 2023 16:30

Lokasyon ne demek ve lokasyon numarası nedir?

Lokasyon ne demek ve lokasyon numarası nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte “yer” kelimesi daha sık duyulur hale geldi. Ağırlıklı olarak telefonlarda kullanılan ve kişilerin oldukça işine yarayan bu özelliği onu dilimiz İngilizceden ayırmaktadır. Konum, TDK tarafından kullanıldığı şekliyle “yer, konum, konum ve yerleşim” anlamına gelir.

Konum Lokasyon nedir?

Konum kelimesi İngilizce konum kelimesinden türetilmiştir. İnsanların bulunduğu bir konum merkezine konum denir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yer kelimesi birçok farklı anlam kazanmıştır. Özellikle, bir yerden başka bir yere hareket ederken araçların yerlerinin belirlenmesi önemli bir rol oynar. Aynı zamanda kullanıcılar mobil cihazlar üzerinden konumlarını birbirleri ile paylaşabilmektedirler.

Sunucu barındırma hizmetlerine sahip bir site merkezi de site olarak adlandırılır. örneğin:
Almanya lokasyonları, Türkiye lokasyonları, Fransa lokasyonları ve daha fazlası.

Lokasyon Numarası Nedir?

GLN, Küresel Konum Numarası anlamına gelir. Bu, yer tespiti için basit bir araçtır ve ihtiyacınız olduğunda yerini bulmak kolaydır. Çoğu durumda, işletmeler konumunu belirlemek için bunu kullanabilir. Kullanılırsa, konum türlerini ve düzeylerini tanımlama esnekliğine sahip olursunuz.

Lokasyon Nasıl Atılır?

Mevcut konumunuzu başkalarına tarif etmekte zorlanıyorsanız, bunun yerine mevcut konumunuzu silebilirsiniz. Konumunuzu Android ve iOS cihazlarda kolayca paylaşın. Ancak bu, cihazın GPS işlevselliğinin etkinleştirilmesini gerektirir.

Mesajlaşma uygulamanıza (Whatsapp, Facebook Messenger vb.) gidin ve aradığınız kişinin sohbet ekranını açın. Araçlar sekmesinde, alttaki Konum Paylaşımı özelliğine dokunun. Konum belirlendikten sonra, Konumu Gönder’e tıklayın.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.