HABER DETAYI

5 Ocak 2023 15:57

Instagram Geçmiş Silme 2023

Instagram Geçmiş Silme 2023

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcıların isteklerini tatmin ederek yeni özellikler ekleyebiliyor ancak bazen sorunlara da yol açabiliyor. Instagram’da bir kullanıcı aradığınızda, o kullanıcı sistemde kayıtlı kalacaktır. Bu işlemden sonra, bu kullanıcı arama kaydında her zaman görünecek, ancak Instagram bu sorunu çözdü ve arama geçmişini silmelerine izin verdi. Birçok kullanıcının merak ettiği bu özelliği yazıya dahil ettim. Bu makaleyi okuduktan sonra, Instagram arama geçmişinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Silme

Platformda aramayı kullanarak ilgilendiğiniz birinin Instagram hesabını veya başka birinin hesabını girin. Aramaya döndüğünüzde, aradığınız tüm hesapların geçmişini görebilirsiniz. Buradan silmek tamamen silmez. Instagram’da paylaştığınız tüm içerikler kayıt alanında tutulur. Ama endişelenme. Bu kaydı silmenin bir yolu var. Lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

Android Ve iOS Geçmiş Silme

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, sağ alt taraftaki profil sekmesine girin.
  • Sağ üst kısımda bulunan üç çizgiye ve ardından ayarlar bölümüne basın.
  • Ayarlar bölümünde bulunan güvenlik seçeneğini seçin.
  • Daha sonrasında ise Arama Geçmişini Temizle veya Arama Geçmişi bölümüne basın. Eğer bu ayarı göremiyorsanız üst tarafta bulunan arama kısmına arama geçmişi yazmanız yeterli olacaktır.
  • Bu kısımda daha önceden arattığınız tüm hesapların bir listesini görebilirsiniz.

Belirli bir kişiyi geçmişinizden kaldırmak istiyorsanız, kaldırmak istediğiniz hesabın sağındaki çarpı işaretine tıklayın. Instagram arama geçmişinizi tamamen temizlemek ve geçmişinizi temizlemek istiyorsanız üst kısımda bulunan Tümünü Temizle seçeneğine tıklamanız yeterli.

Bilgisayar Üzerinden Geçmiş Silme

Instagram, cep telefonu ve tablet gibi uygulamalarda yoğun olarak kullanılıyor ancak bir de web sitesi var. Birçok kullanıcı, Instagram’ın tarayıcı sürümünü kullanarak çalışmayı tercih ediyor. Uygulama ile yapılabilecek hemen hemen her şey, Instagram’ın tarayıcı versiyonu üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu işlemlerden biri arama geçmişinizi temizlemektir. Bilgisayarınızdaki Instagram arama geçmişinizi temizlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • İlk olarakinstagram login  bulunan instagram giriş sayfasına gidin veya tarayıcınıza instagram giriş yaparak aratın.
  • İlgili alanlara hesap bilgilerinizi yazarak giriş yapın.
  • Sağ üst tarafta bulunan profil sekmesine tıklayın ve ayarlar seçeneğini seçin.
  • Sonrasında ise gizlilik ve güvenlik kısmından hesap verileri görüntüle seçeneğini seçin.
  • Karşınıza arattığınız hesapların bir listesi gelecektir, tüm verileri silmek istiyorsanız tümünü tamizle butonuna basabilirsiniz.

Instagram Harf Geçmişi Silinir Mi ?

Instagram’da ilk kez birini arıyorsanız, onu görmek için tam kullanıcı adını girmeniz gerekebilir, ancak yalnızca ilk harfi girerseniz, ilgili kullanıcılar aşağıda görünebilir. Örneğin, aramanıza ‘B’ harfini girerseniz, ‘b’ harfi ile başlayan kullanıcılar en altta görünebilir. Bu, Instagram‘ın karakter geçmişiyle ilgilidir. Yukarıdaki arama geçmişini temizlemek, birçok kullanıcının şikayet ettiği bu sorunu çözmek için işe yaramayabilir.

Görmek istemediğiniz kullanıcıları engellemek, genellikle hüsrana uğrayan bu sorunu çözer. Engellenen bir kullanıcı, arama bölmesinde bir daha asla görünmez. Ne yazık ki bu sorunun başka bir çözümü yok.

Instagram Arama Geçmişi Geri Getirme

Instagram arama geçmişimi temizledim ama pişmansanız maalesef geri almanın bir yolu yok. Instagram arama geçmişinizi temizlediğinizde platform içerisinde aradığınız kullanıcı, yer, etiket vb. her türlü içerik kaybolacak ve kurtarılamaz. Ancak arama geçmişinizi yeni aramalar yaparak yenileyebilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.