HABER DETAYI

22 Aralık 2022 21:51

Evde doğal Saç Bakımı

Evde doğal Saç Bakımı

Kadınlar olarak saçlarımızın hep daha güçlü,  daha parlak ve daha sağlıklı olmasını isteriz. Günlük hayatta saçlarınıza uyguladığınız çoğu işlem saçlarınızın eski yapısını kaybetmesine ve yıpranmasına neden oluyor. Perma, boya, düzleştirici, röfle, maşa, fön gibi kimyasal işlemler saçlarınıza ciddi şekilde zarar veriyor. Daha güzel ve genç görünmek isterken saçlarınızın yapısını bozup daha yaşlı görünmesine neden olabiliyorsunuz.

Oysa ki doğal saç bakımı uygulayarak güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Güzel saçlara sahip olabilmek basit birkaç işlemle sağlanabilir. O halde saçlarınıza nasıl bakım yapmanız gerektiğinden bahsedelim.

Doğal Keratin Bakımı

Saçlarımıza kimyasal işlemler uygulayarak saç yapımızda bulunan keratin proteinini yok etmiş oluruz. Peki nedir keratin proteini? Keratin proteini saçlarımızın yıpranma, matlaşma, incelme ve kopma gibi sorunlarla baş etmesini sağlayan önemli bir protein kaynağıdır. Bu protein saç yapımızın %72’sini oluşturur. Saçlarımızın hasar gören kısımlarını onararak daha sağlıklı saçlara kavuşmamıza imkan sağlar.

Ne yazık ki fön, maşa, gibi uyguladığımız kimyasal işlemler saçlarımızda bulunan proteinin yok olmasına neden oluyor. Ama artık doğal keratin bakımı yaparak zarar gören saçlarımıza ihtiyacı olan keratin proteinini sunabiliyoruz. Özellikle doğal saç bakımı yapmak isteyenler keratin ile bu işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Doğal Saç Keratini

Sizlere bir üst başlıkta keratin proteinin ne olduğundan söz etmiştik. Bu bağlamda saçlarınızı doğal keratin ile beslemek istiyorsanız keratin kremlerini kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü keratin saçların zarar gören kısımlarını onararak parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Keratin kremini alırken %100 saf olmasına dikkat etmelisiniz. Liquid marka  keratin kremleri tamamen doğal saç keratini olup saçlarınıza kısa sürede canlılık kazandırır.%100 saf keratin içermesi ile Liquid marka keratin kremleri tercih edebileceğiniz  en güvenilir markadır.

Saçlarına doğal saç bakımı yapmak isteyenler Liquid marka keratin bakım ürünlerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Bu ürünü kullanarak kısa süre içinde saçlarınızdaki değişimin sizlerde farkına varacaksınız. Saçlarınızdaki kırılma, kopma ve matlaşmalardan eser kalmayacak, yumuşacık saçlara  kavuşacaksınız. Ayrıca saçlara doğal saç keratin yüklemesi yaparak saçlarınızda ki kabarıklık ve elektriklenmelerin de önüne geçebilirsiniz. Liquid marka keratin kremleri ile sağlıklı, canlı, parlak saçalara kavuşmak artık hayal değil.

Doğal Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Saç bakım merkezlerine giderek oldukça pahalı fiyatlara saç bakım kozmetikleri kullanabilirsiniz. Fakat bunu çok daha az maliyetle ve keyifle yapmak istiyorsanız evde uygulayacağınız yöntemlerle doğal saç bakımınızı yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Dışarıda yaptırdığınızda ürünün saf olup olmadığını bilemezsiniz. Bununla beraber uygulayacak kişinin işinin ehli olması gerekir. Bu bağlamda doğal saç bakımı yapmak için en akıllı tercihin Liquid marka keratin ürünleri alarak evde yapmanızın olacağını söyleyebiliriz. Firma olarak sizlere sunduğumuz Liquid marka doğal keratin ürünleri ile saça ihtiyacınız olan keratin proteinini verebilir ve saçlarınızı gençleştirebilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.