HABER DETAYI

6 Ocak 2023 23:02

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri ve Öneriler

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri ve Öneriler

Muhtemelen hayatınızın en heyecanlı dönemindesiniz.Bebeğinizin sağlıklı, mutlu ve güvenli büyüyebileceği bir alan yaratmanın tam zamanı! İlk bakışta içinden çıkılması biraz karışık ve zor gibi gelebilir ancak hazırladığımız bu rehber ile bebek odanızı istediğiniz gibi dekore edebilir ve bebeğinizle hayatı kolaylaştırabilirsiniz.Haydi başlayalım…

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeğiniz erkekse ve alışılmış klasik renkleri seviyorsanız mavi ve tonları bebeğinizin odasını dekore etmek için mükemmeldir. Buz mavisi, gök mavisi, lacivert, turkuaz vs… Her durumda odayı hazırlayabilirsiniz. uygulanacak yaratıcı detaylarla özel bir bebek odası dekorasyonu. gibi fikirlere odaklanabilirsiniz. B. Duvarları gökyüzü benzeri bulut ve güneş desenleriyle dekore edin, galaksi tavan tasarımıyla bir odayı ferahlatın veya hayvan ve doğa figürleriyle özgürlük temasını vurgulayın. İlginç erkek çocuk yatakları da seçimde yardımcı olabilir. Araba, motosiklet, helikopter gibi yataklar ve bu yatakları destekleyen dekorasyonlar eve neşe katıyor. Duvarları boyamak istemiyorsanız ya da hayalinizdeki karakteri çizmek zor geliyorsa, büyüklü küçüklü posterleri çerçeveletip sergileme duvarı oluşturabilirsiniz. Bebeğiniz için tasarlamak istediğiniz oda küçük bir metrekareye sahipse, bebeğinizle ilgilenirken rahat ve ferah bir alan yaratmak için küçük yatak odası dekorasyon fikirlerimize göz atabilirsiniz.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu

iç tasarım stillerini savunmaktadır.Odaları ayırt edebilirsiniz.Mobilyaya karar vermeden önce bebek odası duvarlarının rengine karar vermelisiniz. Renklerin bebekler üzerindeki etkisi göz önünde bulundurulduğunda pastel tonların tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Turuncu, somon ve sarı gibi koyu ve açık tonları birleştirmek şık bir alan yaratabilir. Kızınızın odasının pembe olmasını istiyorsanız tüm duvarları pembe yapmak yerine pembenin seçtiğiniz tonuyla uyumlu duvar kağıdını bir veya iki duvar için kullanabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyon fikirleri için farklı kanallardan farklı görsellere göz atarak kendinize en uygun rengi kolayca bulabilirsiniz.

Renk konusunu da hallettiğimize göre sıra mobilya seçimine geldi. Burada odaklanmak istediğim şey, mobilyaların bitişi. Ne kadar erken fırçalarsanız, oda o kadar uzun süre havalandırılır, bebeğinizin sağlığı için o kadar iyidir. Bu işlemler doğumdan 2-3 ay önce yapılması önerilir. Genel hazırlıktan sonra biraz eğlenme zamanı. Farklı fikirler, orijinal objeler ve detaylarla odayı canlandırın.

Çocuk Odaları İçin Yaratıcı Fikirler

Bebek odası modelleri arasından bütçenize ve zevkinize en uygun mobilya takımını seçtikten sonra kullanışlı ve pratik ek ürünler ile oda dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken bazı hususlardan bahsedelim.

● Çocuk odası tasarlarken kendinizi unutmayın. Annelerin emzirebileceği ve diğer bakıcıların rahatlayıp bebekleriyle kaliteli zaman geçirebileceği rahat bir tek kişilik koltuk alın. Odanın büyüklüğüne göre çift kişilik kanepe de tercih edebilirsiniz.
● Bebeklerin çocuk bezi, bebek bezi, emzik ve biberon gibi pek çok aksesuara ihtiyacı vardır. Hepsinin düzenli ve erişilebilir olmasını sağlamak için birden çok raflı bir sistem tasarlayabilirsiniz.
● İkiz çocuk odası kurarken yatakları mümkün olduğunca birbirine yakın yerleştirin. Bu mesafe uzanmayı ve küçük nesneleri almayı kolaylaştırır. Bebeğiniz büyüdükçe ranzaya dönüştürülebilen fonksiyonel mobilyalar seçin.
● Süslü peluşlarla bezeli klasik çocuk odası modelini sevmiyorsanız, ahşap mobilyalar, hasır sepetler, doğal dokular ve el işi makrome tarzı eşyalarla modernize edebilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.